Podjetnik Mitja Oštrbenk je zaradi postavitve plavajočega bifeja v športnorekreacijskem centru (ŠRC) Grič dobil deset tisoč evrov globe, poleg tega pa bo moral objekt odstraniti. Upravno sodišče, na katero se je pritožil, je namreč pritrdilo nekdanjemu gradbenemu inšpektorju Matjažu Golobu, ki je trdil, da je Oštrbenk objekt postavil brez gradbenega dovoljenja. “To pomeni propad mojega podjetja,” je ogorčen Oštrbenk, direktor podjetja Svibor, ki pa mu zaradi črne gradnje grozi še 140 tisoč evrov kazni.
Neenakopravna obravnava
“Jakličevo vilo z bazenom bodo vzeli v vnovično presojo, za moj bife pa so se odločili, da je postavljen na črno,” je nad neenakopravnim obravnavanjem pred zakonom razočaran Oštrbenk, ki je v preurejeni počitniški prikolici uredil priročni bife za goste svojega ŠRC. Ker je travnik na poplavnem območju, je premični gostinski obrat večkrat poplavilo, zato se je odločil, da naredi plavajočega, ki mu narasle vode ne bodo mogle do živega.
Bureau Veritas, od države pooblaščena družba, je zaradi vpisa v register Oštrbenku izdala potrdilo o ustreznosti čolna in plovilo opredelila kot plavajočo napravo s stalnim privezom. Tudi sodni izvedenec Miran Tomšič je potrdil, da gre za plovni kiosk, ki ni temeljen.
Ne, _MP_, ne gre za rušenje tudi za čoln ne gre, problem je v novinarki NČC, ki zelo rada arogantno …
Verjetno dober odvetnik reši zadevo....kak Čeferin..namreč več stvario je spornih. Prva je ta da ni temeljen, torej ne gre za …
A čoln se ruši?<br />Mogoče kdo ve kje v zakonu je člen, ki predvideva rušitev neprimerno privezanih čolnov?