Po besedah ciprskega finančnega ministra Vasosa Šiarlija so o tej številki govorili že v preteklosti, in sicer pod pogojem, da bo za sanacijo bančnega sistema potrebnih 10 milijard evrov. A znesek, ki bo potreben za dokapitalizacijo bank, še ni znan, je po poročanju francoske tiskovne agencije AFP poudaril minister. Neodvisna revizija položaja ciprskih bank namreč še ni končana.
Ciprski predsednik Demetris Hristofias pa je danes poudaril, da je Ciper že "zelo blizu" podpisa dogovora za mednarodno finančno pomoč.
Med Nikozijo in predstavniki posojilodajalcev, to je Evropske komisije, Evropske centralne banke in Mednarodnega denarnega sklada (IMF) naj bi bilo namreč le še nekaj "zelo omejenih" razlik. Te bi lahko presegli "zelo hitro", je ocenil predsednik.
Ciper je za mednarodno pomoč zaprosil junija, ko njegovi največji banki Cyprus Popular Bank in Bank of Cyprus zaradi velike izpostavljenosti do močno zadolžene Grčije nista bili sposobni zagotoviti novih določil glede kapitalskih rezerv.
Ciper rabi 17 milijard evrov pomoči
Ciper za sanacijo bank, servisiranje dolga in financiranje države potrebuje okoli 17 milijard evrov mednarodne finančne pomoči, je danes dejal ciprski finančni minister Vasos Šiarli. Posojilo naj bi država prejemala v več obrokih do leta 2016.
Hja mal zajebana situacija za Ciper, ker je Država zagonila denar vzet iz njihovih bank, ki je bil pa od …
NITI € , dokler ne dajo svoja papirnata podjetja pod drobnogled davčnih uprav vseh članic EU in to TAKOJ in …
Mi tudi!