Kot je mogoče razbrati iz členov pogodbe, bosta podjetji v Atenah ustanovili podjetje, ki bo zadolženo za izgradnjo in raziskovanje grškega dela plinovoda Južni tok. Sama vrednost naložbe pa je ocenjena na milijardo evrov.
Po pisanju časnika Delo naj bi v Gazpromu načrtovali še en krak, ki vodi iz Madžarske do Avstrije in potem do Italije in ki naj bi za nekatere v Geoplinu pomenil potrditev bojazni, da bo plinovod obšel Slovenijo in da bi s tem ostali brez prihodkov od prenosa plina. V ozadju naj bi stala predvsem italijanska podjetja.
Direktor družbe Geoplin plinovodi Marjan Eberlinc je za zurnal24.si povedal, da jim v družbi ni znan vir informacij, ki bi lahko potrdil poročanje omenjenega časnika.
Kot je dejal, sta družbi Geoplin plinovodi in družba OAO Gazprom konec maja podpisali pogodbo o sodelovanju za izdelavo investicijske študije (FSA – Feasibility Study Agreement).
"Le-ta bo v celoti izdelana v sredini prihodnjega leta in bo lahko dala odgovore o ekonomskih, tehničnih, okoljskih in pravnih vprašanjih razvoja projekta Južni tok," je še dejal Eberlinc in izrazil presenečenje nad poročanjem omenjenega časnika.