Običajno ponujajo različne storitve, pobirajo prostovoljne prispevke v humanitarne namene, beračijo. Na socialnih omrežjih se tudi že pojavljajo lažni profili o darovanju denarja ali druge humanitarne pomoči.
"Ne nasedajte jim," pozivajo policisti. Na območjih, ki so jih razdejale poplave, so Škofjeločani včeraj dopoldne izsledili 32- in 45-letna državljana Bolgarije. Do objekta sta se pripeljala s kombijem, ki je imel oznake montažnega podjetja z oznakami znanih proizvajalcev oken in vrat. Moška so prijeli in ovadili za kaznivo dejanje.
Policisti so bili obveščeni o vsiljivem beračenju 25-letne državljanke Romunije, na podlagi klicev občanov pa so identificirali neznane osebe s tovornim vozilom in zoper njih izvedli policijske postopke.<
Zahvala gre vsem občanom, s katerimi v sklopu policijskega dela v skupnosti gradimo trden most medsebojnega sodelovanja, so zapisali gorenjski policisti. Občanom pa svetujejo, naj bodo pozorni na osebe, ki bi pod pretvezo ponujale pomoč prizadetim v ujmi, saj vsak nima ravno takšnega namena. V takih primerih obvezno preverite verodostojnost, denar ali humanitarno pomoč nakazujte samo po uradnih institucijah ter ne sprejemajte t. i. "kvazi prostovoljcev", ki bi izkoristili stisko. Kdor opazi neznance naj takoj obvesti najbližjo policijsko postajo ali na številko 113. Le tako se lahko zmanjša možnost vlomov, tatvin ali drugih kaznivih ravnanj.
Tudi jaz mislim, da bi morali policisti stat na cesti in vsem preverit dokumente, Če prihaja oseba iz Bolgarije, Romunije …
Menda začeli tudi že nekateri bolj Pokvarjeni kmetje krasti , in to prav po hinavsko, .... sem ravno sinoči slišal …
Herkules 15:17 11.AVGUST 2023 ............ to niso nobeni begunci ali azilanti. Cigani iz Romunije in/ali Bolgarie. Preprodajalci, ki jih vidiš …