"Nadzor otrok prek storitev e-obveščanja šol mora biti odločitev staršev," se je na številne prijave zaradi ponujanja plačljivih storitev e-obveščanja o ocenah, izostankih in pohvalah otrok na šolah odzvala informacijska pooblaščenka Nataša Pirc Musar. Ponudbe eAsistenta in Lo.Polisa posredujejo osnovne in srednje šole, ki imajo prek teh ponudnikov vzpostavljene elektronske redovalnice in dnevnike, kar tudi omogoča elektronsko posredovanje podatkov staršem. Večina staršev v prijavah informacijski pooblaščenki navaja, da so od šole prejeli informacijo o obveznosti takega (plačljivega) obveščanja.
Plačilo enako eni uri dela
Paket, ki vključuje dnevno ali tedensko obveščanje prek mobilnega telefona ali elektronske pošte, stane okoli 25 evrov na leto. "Večinoma se zanj odločajo straši otrok v zadnji tretjini," pravi pomočnica ravnateljice na Osnovni šoli bratov Polančičev. "Elektronskega obveščanja ne podpiramo, to je že pravi big brother (*veliki brat), in tudi brezplačno ni," pravi pomočnik ravnatelja na Gimnaziji Ptuj.
"Šole morajo staršem vedno zagotavljati uresničevanje pravice do seznanitve z osebnimi podatki, ki se nanašajo na njihovega otroka," poudarja informacijska pooblaščenka. "Šola lahko ponudi tudi drugačne načine obveščanja staršev, staršem pa je prepuščeno, ali se bodo zanje odločili ali ne," dodaja Pirc Musarjeva. Mnenje ministrstva o ponudbi elektronskega obveščanja še pričakujemo.
Ne vem zakaj bi rabil natančno vedeti ocene srednješolca. Saj on hodi v šolo, ne jaz. <br />Malo ga kdaj …
V prejšnjih časih smo v šoli imeli govorilne ure, dežurne učence na hodnikih, svet šole, učiteljski zbor, zbor dijakov, ....<br …