"Velikokrat me vprašajo, zakaj sploh reševati banke; pustimo jih, naj propadejo. En razlog je, da problem v eni banki že naslednji dan lahko povzroči probleme v vseh bankah, ko ljudje zaradi strahu zahtevajo izplačila. Drug razlog pa je, da je banka krvotok gospodarstva. Če se ustavi, sploh če gre za sistemsko banko, deli telesa začnejo odmirati. Narodnogospodarski stroški reševanja bank so nižji, kot če jih ne bi reševali," je na današnji predstavitvi analize finančnih rezultatov poslovanja bank pojasnil Mojmir Mrak.
Pilot v letalo, boniteta navzgor
Bonitetne agencije vedno reagirajo z zamikom. Če danes naredimo vse, kar je treba, do izboljšanja ratinga ne bo prišlo prej kot v enem letu, ocenjuje Mrak. Spomnil je, da je tudi do prvega znižanja ratinga Slovenije prišlo šele septembra 2011. Po njegovem mnenju bi bil prvi znak, da je pri nas pilot spet v letalu, če bi bonitetne agencije umaknile negativne obete za naš rating.
Mrak meni, da bi bilo smiselno, da bi Evropa imela svojo bonitetno agencijo (največje tri so v ZDA), a ključno vprašanje je, ali bi ji vlagatelji zaupali. "Če bi jo ustanovile države, bi vlagatelji zaupali njeni oceni tveganosti teh držav."
Slepo pritiskanje na gumbe
Predsednik Združenja bank Slovenije France Arhar pa je opozoril, da so tudi v financah mnogi ubirali bližnjice; tako kot če kupiš nov aparat, ki ima zraven obširna navodila, ampak jih ne bereš -pritiskaš gumbe in enkrat bo že začel delovati. Več investitorjev, je povedal Arhar, tako ne ve, kaj pomeni subordinirana obveznica in kaj je klavzula odrek imunteti, kadar obveznice izda država.
Slovenija danes rabi pozitivizem,zaupanje in družinske vrednote. Podpreti je treba družine in delovstvo in nato šele reševati zakreditirano ničvredno sužensko …
m.<br /><br />DOL z NWO agendo, dol z skrivnimi združenji, kot so:<br />Bildebergi, Zionisti, Rdeč ščit, Illuminati, Skull & Bones, …
Že že, da je krvotok gospodarstva, hkrati pa je tudi pogubitelj gospodarstva.<br />Naj povem eno zgodbo, Centralna banka centralnih bank, …