Med bankami, ki so morale povečati svoje denarne rezerve, so se znašle tudi Bank of America, Citigroup in Wells Fargo. Fed je maja namreč izvedel posebne stres teste pri 19 velikih bankah in ugotovil, da jih 10 nima dovolj kapitala za primer, da bi se gospodarske razmere še poslabšale. V šestih mesecih je vsem bankam skupaj uspelo zbrati 77 milijard dolarjev (51,3 milijarde evrov).
Edino finančni veji največjega ameriškega avtomobilskega proizvajalca General Motors GMAC to ni uspelo. GMAC, ki se je ukvarjala predvsem s financiranjem nakupov avtomobilov, ni uspelo zbrati potrebnih 11,5 milijarde dolarjev (7,66 milijarde evrov). Zato ji bo na pomoč vnovič priskočila država, ki ji je do zdaj že dodelila za 12,5 milijarde dolarjev (8,3 milijarde evrov) pomoči.
Banke hitijo s stiskanjem strank
Fed je tudi ugotovil, da bodo banke zaostrile pogoje pri kreditnih karticah z višanjem obrestnih mer in omejevanjem limitov ter višanjem letnih članarin. Banke tako nameravajo izkoristiti še zadnje mesece, preden začne veljati ostrejši zakon, da iz strank iztisnejo vse, kar lahko.
22. februarja prihodnje leto namreč začne veljati zakon, ki bo potrošnike varoval pred samovoljnim vedenjem izdajateljev kreditnih kartic, še posebno tistim, ki ne morejo odplačevati dolga, navijejo obresti in povišajo mesečne obroke plačil, zaradi česar ponavadi ostanejo brez denarja.
Ameriške banke pripravljene na novo krizo
Večina ameriških bank, ki jih je ameriška centralna banka Fed pozvala, naj povečajo rezerve, je zdaj kapitalsko dobro podkovana.