59 naselij v Sloveniji je brez prebivalcev

Foto: Žurnal24
Foto: Žurnal24 main
Kar 59 naselij v Sloveniji je brez prebivalcev, največ v občini Kočevje.
Oglej si celoten članek

Slovenci najraje živimo na Obali, saj tako kažejo nedavno objavljeni podatki statističnega urada. Največ prebivalcev na kvadratni meter ima mesto Piran, kjer na enem kvadratnem kilometru površine živi povprečno 5.707 prebivalcev. "Če bi hoteli tako gosto naseliti celotno Slovenijo, bi potrebovali skoraj 116 milijonov prebivalcev," je zapisala avtorica analize Barica Razpotnik.

Med najbolj poseljenimi kraji v Sloveniji prevladujejo mesta: Koper, Maribor, Ljubljana, Kranj in tudi Murska Sobota. Najmanj poseljen kraj v Sloveniji, če izvzamemo naselja brez prebivalcev, je Trnovec v občini Kočevje, kjer je na kvadratnem kilometru živelo povprečno manj kot 0,1 prebivalca. "Če  bi bila vsa država poseljena tako redko, bi bilo v njej manj kot 2.000 prebivalcev."

Dodatni dve naselji ostali brez prebivalcev

V Sloveniji smo imeli 1. januarja 2015  6.035 naselij, od tega jih je bilo skoraj en odstotek oziroma 59 brez prebivalcev. Največ,18 naselij, brez prebivalcev je bilo v občini Kočevje.

V letu 2014 sta brez prebivalcev ostali dve, Sredgora v občini Semič in Suhor v občini Kostel. 1. januarja 2014 sta ti dve naselji imeli še enega oziroma dva prebivalca, na začetku leta 2015 pa nobenega več.

 

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 3

  • 12:49 8. Junij 2015.

    Gotovo obstaja razlog, zakaj je prazno :-)

  • 12:45 7. Junij 2015.

    .ČE preživim še ene 3leta do upokojitve, grem Takoj kamorkoli v Prazno" naselje".

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.