Podpise so predsedniku državnega zbora Janku Vebru predali 15 minut pred izredno sejo državnega zbora, ki se je začela ob 12. uri in na dnevnem redu katere sta med drugim predlog nepremičninskega davka in državnega proračuna.
Moral bi v redni postopek
S peticijo želijo opozoriti na po njihovem mnenju neustrezen predlog zakona. Kritični so do koncepta zakona ter med drugim do višine davčnih stopenj in davčne osnove. Opozarjajo tudi na nujnost sprejemanja tovrstnega sistemskega zakona po rednem postopku, s široko predhodno javno razpravo.
Zbiranje podpisov in javne tribune bodo nadaljevali, so napovedali, pripravljajo pa tudi predlog ustavne presoje zakona, če bo ta sprejet.
Govora je bilo tudi o možnosti protesta v času seje državnega zbora, na kateri se bo sprejemal zakon, a v inciativi pravijo, da protesta ne načrtujejo.
Naslednji korak ustavna presoja
Kot je dejal prvak SLS Franc Bogovič upa, da bo število podpisov streznilo vlado, da bo ustavila sprejemanje zakona. Pobudniki napovedujejo ustavno presojo in proteste.
Po predaji podpisov je pred parlamentom zaokrožilo tudi nekaj traktorjev. Eden izmed kmetov je pojasnil, da ne podpirajo trenutnega predloga davka, saj naj bi ogrožal preživetje kmetov in kmetijstva v Sloveniji.
"Obrtniki in podjetniki zahtevajo, naj nadaljujemo z vsemi aktivnosti, tudi z državno nepokorščino ali protesti. Naslednji korak pa je ustavna presoja tega zakona," je poudaril predsednik upravnega odbora Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije Branko Meh.
Bogovič je proti davkom. Prav.<br />Ko bo v koaliciji, pa bo uvajanje novih davkov podpiral .<br /><br />To zgodbo že …
Bogovič je postal pismonoša. <br />Ven to iz parlamenta.