Od vložitve civilne tožbe aprila leta 2002 do odločitve sodišča maja 2006 o koncu postopka so minila več kot štiri leta, ugotavlja sodišče v Strasbourgu. Ob tem je kot čezmerno dobo ocenilo več kot tri leta, ki so minila od vložitve tožbe do prve obravnave na sodišču.
Sodišče je zato razsodilo, da je Slovenija kršila 6. in 13. člen evropske konvencije o zaščiti človekovih pravic in temeljnih svoboščin. Šesti člen določa pravico do poštenega sojenja v razumnem roku, 13. člen pa pravico do učinkovitega pravnega varstva na domačih sodiščih.
Evropsko sodišče za človekove pravice je zaradi sodnih zaostankov proti Sloveniji prvič razsodilo oktobra 2005 v primeru Lukenda. Takrat je tudi zapisalo, da so predolgi sodni postopki v Sloveniji velika težava. Slovenija pa je nato sprožila projekt Lukenda, katerega cilj je odprava sodnih zaostankov.
4000 evrov za prepočasnost sodišč
Slovenija mora dvema tožnikoma, M. G. in B. G., ki sta se pritožila na Evropsko sodišče za človekove pravice v Strasbourgu, plačati 4000 evrov. Na sodišče sta se namreč obrnila zaradi predolgih postopkov pred sodišči v civilni tožbi po smrti brata v prometni nesreči.
resnica je nekaj drugega...vsa ta igra je namerna ,zaradi omogočanja želj velikih ljudi....sodišča v Sloveniji ne bojo delala vsaj še …
KAJ PA NEDELOVANJE TOŽILSTVA IN POLICIJE, KI JE V SRAMOTO NARODU!<br />Do današnjega od nobenega popolnoma nobenega odgovora na spodnje. …