"Tukaj proge še dolgo ne bo," je na očitke o nesmoternosti izbire zemljišča lani oktobra ob odprtju novega študentskega kampusa odgovarjal direktor ŠOU v Ljubljani Andrej Klasinc. A ministrstvo za infrastrukturo zdaj načrtuje, da naj bi z izgradnjo nove železniško povezavo med dvotirno in enotirno železniško progo - ki bo potekala prav preko študentskega kampusa - začeli graditi že drugo leto. Torej še preden bo študentski organizaciji uspelo zaključiti s prenovo vseh stavb na zemljišču.
V stavbe, ki naj bi jih kmalu prečkala železnica, bodo vložili še slab milijon
Do konca leta 2017 oziroma takrat, ko naj bi gradbinci po načrtih ministrstva, že zavzeli prostor med Celovško in Tivolsko, na katerem stoji študentski kampus, pa Študentska organizacija v Ljubljani vanj načrtuje še vložek v višini slabega milijona evra.
Kot nam je pojasnila predstavnica ŠOUL Maja Burja s strani ministrstva za infrastrukturo namreč še niso dobili nobene informacije o načrtu za gradnjo železniške proge, s predlogom sklepa pa so seznanjeni zgolj iz medijev: "Dokončanje faz Študentskega kampusa poteka nemoteno, trenutno stopamo v 2. fazo obnove zgradb."
-
Preberite še: Nova železniška proga: Tivolski lok naj bi začeli graditi naslednje leto in ga končali leta 2019
Kako bi lahko študentska organizacija z zemljiščem še nekaj zaslužila?
Čeprav je ŠOUL za prostor kampusa plačal štirikrat več kot prejšnji kupec, pa bi zgolj ob prodaji zemljišča državi po stari oceni Geodetske uprave RS - pred obnovo stavb - zanj še vedno dobili 1,8 milijona evra več kot so za zemljišče med Tivolsko in Celovško odšteli sami.
Za nekaj manj kot 5.500 kvadratnih metrov - ki je skupaj z objekti po oceni geodetske uprave vredno okoli tri milijone evrov - je ljubljanska študentska organizacija po treh cenitvah leta 2014 plačala 1,2 milijona evrov oziroma na podlagi menjalno-prodajne pogodbe plačala 490.000 evrov in prodajalcem v zameno preostalega zneska dodali še prostore na Beethovnovi ulici in Boršnikovem trgu v skupni izmeri 500 kvadratnih metrov.
A še bolj nenavadno je, da so zemljišče kupili od podjetja Replika Invest, znotraj katerega je deloval tudi nekdanji funkcionar študentske organizacije Benjamin Leskovec. Prav Repliko Invest, ki je omenjeno zemljišče kupila na dražbi kupila za vsega 350.000 evrov, pa ga je kasneje za štirikrat več prodala ŠOUL. Klasinc je sicer zanikal, da bi Leskovca osebno poznal. Na očitke, da ljubljanski ŠOU z Leskovcem posluje nenavadno veliko pa, da "se v Sloveniji vsi poznamo".
Obnavljajo se samo denarnice funkcionarjev in fiktivno opravičujejo neki stroški. Študentje so tem parazitom zgolj kanonfuter zato jih prosim izpustite …
Študentska ( lopovska? ) organizacija že ve, zakaj vlaga v nepremičnino, ki naj bi jo povozila železnica. Ugotovili so, da …
ŠOU je le podaljšana roka črnuharske politike, vse že videno, Katja Šoba pa te fore...