"Dubrovnik, Hvar in Rovinj so nedvomno lepi, a Hrvaška ponuja še veliko več," so zapisali v Timesu. Dodali so, da bodo z uvedbo evra potovanja na Hrvaško še lagodnejša, saj ne bo več treba "preračunavati obskurnih kun". Spodaj lahko najdete skrite kotičke, ki so jih v britanskem časniku izpostavili.
Vrsar
Na prvem mestu ne tako znanih kotičkov naše južne sosede se je znašlo mestece Vrsar, ki se nahaja med turistično bolj obleganima in tudi glasnejšima mestoma Poreč ter Rovinj. "Tiho mestece", ki je prepoznavno po ozkih uličicah s kamnitimi hiškami v beneškem slogu, je po mnenju Timesa najboljše za opazovanje ostrig in delfinov.
Rastoke pri Slunju
Sledijo Rastoke pri Slunju, ki se nahajajo v goratem delu med Karlovcem in nacionalnim parkom Plitvička jezera, na izlivu rek Korane in Slunjčice. Domačini jim pravijo tudi "Male Plitvice", znane pa so po lepo ohranjenih mlinih in slikovitih slapovih, ki jih za seboj pušča reka Slunjčica. Najbolj znana sta slap Bukev in vilinski lasje, ki so tudi največja atrakcija za vse obiskovalce tega skoraj nedotaknjenega dela narave.
Vzhodni del Mljeta
Mljet je novinarje Timesa prepričal zaradi številnih pohodniških in kolesarskihi poti, slanih jezer, z borovci poraslih vrhov in romantičnega otoškega samostana. Kot povedo, pa je to le "površje tega sočno zelenega otoka, ki je vsekakor vreden več kot le za enodnevni izlet". Obiskovalci lahko poleg sproščanja na peščenih plažah obiščejo tudi Odisejevo jamo.
Drvenik Veli in Drvenik Mali
Otočka Drvenik Veli in Drvenik Mali sta naslednja na seznamu, kamor lahko na Hrvaškem pobegnete pred gnečo.
Lumbarda, Korčula
Seznam petih biserov Hrvaške sklene umirjeno mestece Lumbarda na Korčuli, za katero The Times pravi, da je najboljša destinacija za edinstvena vina in mehke vibracije.
Mljet je novinarje Timesa prepričal zaradi številnih pohodniških in kolesarskihi poti, slanih jezerov, z borovci poraslihi vrhov in romantičnega otoškega …
Za novinarja Timesa in 99 % Britancev so to res skriti kotički, za Slovence pa ne. Koliko jih pa še …