Vrtoglava naložba v zimski turizem v Sloveniji

Foto: EPA Smučanje v tujini
Golte so 7. decembra ponovno med prvimi v Sloveniji odprli smučišče. Načrtujejo, da bo smučišče obratovalo 120 dni, kolikor zanaša dolgoročno povprečje.
Oglej si celoten članek

"Golte ob svoji 50-letnici predstavlja največjo naložbo v zimski turizem v Sloveniji," sporočajo s Slovenske turistične organizacije. 

Golte letos praznujejo 50 let odkar je prva nihalka pripeljala smučarje na edino veliko savinjsko smučišče. Ta pomembni jubilej so obeležili z zaključeno investicijo v apartmajske hiše.

Štiri milijone evrov vredna investicija v 32 apartmajev na smučišču je hkrati tudi največja investicija v zimski turizem v Sloveniji v tej sezoni. Svojo kulinarično ponudbo so obogatili še z Ajdnikom, čajem iz zelišč iz Golt in craft pivom Goutar.

STO 

Več kot podvojitev kapacitet

Štiri milijone evrov vredna naložba se je začela že leta 2010, vendar je podjetju zaradi denarnih težav prej ni uspelo končati. Na STA pojasnjujejo, da letos zaključena investicija v 32 novih apartmajev na smučišču pomeni več kot podvojitev nastanitvenih kapacitet na Golteh. Apartmaji so velikosti od 44 m2 do 210 m2 in so namenjeni za bivanje od 4 do 12 oseb.

V Sloveniji V Sloveniji: to je letošnja cena enotne smučarske vozovnice

Tako bo lahko na Golteh bivalo dodatnih 208 oseb, kar bo pomembno povečalo obisk Golt. Apartmaji se nahajajo na smučišču in tik ob hotelu in tako lahko gostje koristijo vse hotelske storitve.

Smučišče Golte ima 12 kilometrov prog, najdaljšo nihalko v Sloveniji, 3 sedežnice, 2 vlečnici in otroški trak. Smučišče je primerno tako za družine kot za zahtevnejše smučarje. Smučišče je opremljeno s sistemov tehničinega zasneževanja in tako v povprečju obratuje 120 dni.

V zimi 2018/19 je bilo, kot mnogokrat prej, ponovno s strani smučarjev izbrano za najboljše srednje veliko smučišče. Smučišče načrtuje nove investicije v 2 sedežnici in sistem zasneževanja. Novost je skupna sezonska vozovnica s Celjsko kočo in možnost 5 kratenega koriščenja sezonske vozovnice na Cerknem in Kopah.

Kot se za pravo savinjsko smučišče spodobi, na Golteh ne manjka bogate kulinarične ponudbe na kočah in v hotelu. Najbolj tipičen je gotovo savinjski želodec, narejen pri kmetih na planoti. Novost letošnje sezone je ajdnik, ki je tipična savinjska potica iz ajdove moke, orehov in meda. Nič pa ni bolj tipičnega savinjskega kot njihovo pivo. Slovenija proizvede največ hmelja na prebivalca na svetu in je 6 največji proizvajalec hmelja na svetu.

STO

Samo na Golteh lahko poskusite Goutarja – 100 % Savinjčana iz savinjskega hmelja, savinjske vode, zvarjenega v Savinjski pivovarni, ki ga popijete s pogledom na Savinjske Alpe ali Savinjsko dolino. Golte je kraška planota, ki je svoje ime dobilo po kraškem pojavu goltanja vode. Iz goltanja izhaja tudi ime za lastno pivo. Ljubitelje čajev bo navdušil Goltea alpski čaj narejen iz zelišč, ki jih najdemo na Golteh.

Večina dnevnih smučarjev na Golte prihaja iz Savinjske regije in Zasavja. Vedno več pa je tudi smučarjev iz Ljubljane in Maribora, saj so ugotovili, da je samo 45 minut od Ljubljane ali 1 uro od Maribora vrhunsko smučišče. Med večdnevnimi gosti so glavni gostje Slovenci, Hrvati in Madžari, nekaj pa je tudi Čehov, Poljakov in Avstrijcev.

Smučarjem po smuki svetujejo obisk Božične bajke v Mozirskem Gaju, ki s 1,5 milijoni lučk, vsako leto privabi skoraj 40 tisoč obiskovalcev. Mozirski gaj se nahaja zgolj pet minut vožnje od spodnje postaje nihalke.

anja.scuka@zurnal24.si

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 0

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.