Nataša in Gregor že od odločitve, da bosta gradila hišo, sledita zalo racionalni filozofiji. Vse na ključ, vse na enem mestu. To v praksi pomeni, da naj popolnoma vse, kar zahteva proces načrtovanja, gradnje in na koncu tudi opremljanja hiše, naredijo za to usposobljena podjetja, mojstri, projektanti in svetovalci, in kar se le da, naj se zgodi na enem mestu. Tako sta se izognila odvečnemu stresu, porabila manj časa, dobila celostne nasvete in izvedbo, ter tudi jamstvo za izdelke in opravljeno delo.
Vse pohištvo sta naročila pri enem proizvajalcu
Zato ni presenetljivo, da sta tej filozofiji sledila tudi pri opremi doma. „Vse bova naročila pri enem proizvajalcu pohištva,“ sta se odločila. Ta pa je seveda moral izpolnjevati precej njunih zahtev. Prednost sta dala slovenskim, razvojno naravnanim proizvajalcem, ki imajo v ponudbi pohištvo za prav vse bivalne prostore, hkrati zagotavljajo visoko kakovost, naravne materiale, brez odvečnih za ljudi in okolje škodljivih dodatkov, torej so bili med pogoji tudi okolju prijazna proizvodnja, trajnostno, uporabno in udobno pohištvo.
Le izbrati sta morala, za vse ostalo poskrbijo oni
Prepričala ju je tudi zelo velika izbira, ki jo imajo, predvsem kuhinj in spalnic, ter to, da vse potrebne izmere naredijo v prostoru, kjer bo pohištvo stalo, in ga tudi montirajo. „Nobenega dela ne bova imela s tem, za vse od svetovanja do montaže bodo poskrbeli.“
Zelo pomemben dejavnik, ki je odločal o izbiri Alplesa, pa je tudi njihovo razmerje med kakovostjo in ceno. „To sva preverila tudi pri mizarjih, ki izdelujejo pohištvo po meri in ugotovila, da je izbrani proizvajalec res ugoden glede na kakovost, ki jo zagotavlja.“ Nizkocenovnih ponudnikov sploh nista gledala, saj do zdaj z njimi nista imela dobrih izkušenj, še izvemo.
Pohištvo prilagodijo po meri prostora in uporabnika
Tako sta pri Alplesu naročila vse pohištvo za opremo hiše, kuhinjo, dnevno sobo, otroški sobi, spalnico, pisarniško pohištvo, garderobno sobo in vgradne omare. Pohištvo, ki sta ga izbrala, je tipsko, vendar v celoti prilagojeno njunim željam in potrebam ter seveda posameznemu prostoru. „Narejeno je tako rekoč po meri,“ doda Gregor.
Največji izziv je kuhinja
Zdi se, da je šlo vse gladko, pa vendar nas je zanimalo, kateremu prostoru sta posvetila največ pozornosti in katere odločitve so bile najtežje. Tako kot za večino, ki opremlja hiše ali stanovanja, je bila tudi za Natašo in Grega največji izziv kuhinja. „V naprej moraš vedeti, da boš imel dovolj prostora za vse, kar kuhinja potrebuje. Med kuhinjo in jedilnico bo tudi otok. Odločiti sva se morala, ali bo na njem kuhalna plošča, kar pomeni, da moraš tam imeti tudi elektriko. Ker je najina hiša nekoliko ožja in zato dolga, sva morala prilagoditi tudi otok, saj ga nisva mogla podaljšati tako, da bi bili pod polico barski stoli. Ker sva hišo zasnovala tako, da ni prevelika, sva morala prvi vrsti gledati na uporabnost.“
In cena?
„Izbrala sva višji srednji in višji cenovni razred, za pohištvo bova plačala od 15 do 20 tisoč evrov.“
Visji sredni in visji cenovnibrazred?? In ocenjujete da boste dal za opremit hiso 15-20jurjeu?? Pri Alplesu? No samo pametna kuhinja …