Roboti že danes omogočajo podaljšanje poklicne poti

Foto: Ford Robot v Fordovi proizvodnji Foto: Ford Robot v Fordovi proizvodnji Foto: Ford Robot v Fordovi proizvodnji Foto: Ford Robot v Fordovi proizvodnji Foto: Ford Robot v Fordovi proizvodnji
Pri Fordu so zaposlili robota, ki je v pomoč gibalno omejenim delavcem. Roboti tako že danes tistim, ki to želijo, omogočajo podaljšanje poklicne poti.
Oglej si celoten članek

Eden takih je Nemec Dietmar Brauner, zaposlen na Fordovi montažni liniji v Kölnu v Nemčiji, ki ima že dolga leta težave z gibljivostjo rame in zapestja, zato je po 30 letih poklicne poti že pomislil, da se bo moral upokojiti. Pri Fordu so mu predstavili posebnega pomočnika, robota Robbieja, ki izkušenemu delavcu Braunerju danes pomaga pri večjem številu nalog.

Avto Mučenja s parkiranjem vozil na letališčih bo konec

Kot pojasnjujejo pri Fordu je Robbie zasnovan za sodelovanje z osebami z omejeno mobilnostjo in drugimi oblikami oviranosti, tako da prevzema naloge, ki bi bile sicer za te zaposlene težke ali nemogoče. Po uspešno opravljeni 18-mesečni preizkusni dobi je Ford Robbieja zaposlil za stalno, kar bi lahko privedlo do namestitve nadaljnjih kobotov (skrajšano za collaborative robot, sodelujoči robot) v Fordove proizvodne obrate, da bi se delovne možnosti razširile na še širšo paleto ljudi.

Foto: Ford Robot v Fordovi proizvodnji

Avto Ford zaposlil prva robota na dveh nogah

“Z leti sem vse težje opravljal svoje delo, potem pa je prišel ta mali robot in zame je kot dodatna roka – zelo močna dodatna roka,” pravi Dietmar. “To je bila res korenita sprememba. Upam, da bo tudi drugim meni podobnim odprla vrata in bodo dobili priložnost za opravljanje dela, ki ga imajo radi, ali da bodo lahko z njim nadaljevali.”

Foto: Ford Robot v Fordovi proizvodnji

Avto Pri nas prepiri glede taksi prevozov, Zagreb pa bi uvedel revolucijo

Dietmar in Robbie na montažni liniji na motorje pritrjujeta krožne pokrove. Dietmar postavi dva pokrova v držala in Robbiju naroči, naj vsakega od njiju dvigne in trdno pritisne na ustrezno mesto. To natančno opravilo zahteva popolno poravnavo odprtin, da lahko Dietmar z električnim izvijačem pritrdi pokrove, motor pa se premika po liniji.
 

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 0

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.