Tako Goršakovi zdaj krivdo vsaj potihoma valijo na uslužbenca, ki da se je pred kratkim upokojil, pri tem pa so pri policiji preprosto pozabili, da avtomobilom tudi brez njega potečejo in bodo potekle registracije. Zanima me, ali bom tudi jaz uspel načeti profesionalnost policista, ko se mu bom izgovarjal, da me žena ni pravočasno opozorila na pretečeno registracijo, ker je imela preveč dela z otroki. Verjetno ne. Zato mi ostane le uteha, da med funkcionarji sem pa tja obstajajo tudi redke izjeme, ki so svoje cestne grehe javno obžalovali in zanjo prevzeli posledice.
Nekaj odmevnih primerov
Policisti so leta 2010 več kilometrov poskušali zaustaviti vozilo urada za varnost in zaščito, v katerem je sedela notranja ministrica Katarina Kresal.
Audi je po neuradnih podatkih vozil po avtocesti proti Sežani s hitrostjo blizu 200 km/h in so ga poskušali zaustaviti z več avtomobili s sistemom provida. Kresalova pravi, da ni imela pojma, da se peljejo prehitro, čeprav naj bi audi vozil tudi 70 kilometrov in več nad avtocestnimi omejitvami. Uradno izmerjena hitrost je bila 166 km/h na odseku, kjer je omejitev 130 km/h.
Amaterski posnetek s štajerske avtoceste je julija 2009 ujel protokolarna vozila predsednika države Danila Türka, kako vozijo po cesti s hitrostjo okoli 160 km/h. Türk je hitel na folklorni festival v Beltince.
Takratni kmetijski minister Henrik Gjerkeš je konec leta 2010 odstopil, ker je z 1,2 promila alkohola v krvi zakrivil prometno nesrečo. Vračal se je s prednovoletne zabave. Gjerkeš je nemudoma odstopil s položaja.
V času okoli martinovega 2010 je takratni komandir novomeške policije povzročil manjšo prometno nesrečo. Komandir je po dejanju pobegnil, kasneje pa še zavrnil alkotest. Ostal je brez položaja in izpita.
Decembra 2009 je dolenjski policist med vračanjem z novoletne zabave pijan povzročil hudo prometno nesrečo, v kateri se je poškodovala nosečnica. Policisti, ki so opravljali ogled nesreče, so svojega kolega poskušali rešiti iz zagate in mu niso izmerili stopnje alkoholiziranosti. Afera je odnesla direktorja PU Novo mesto, vpletenim policistom pa so izrekli opozorila pred odpovedjo.
Nataša Vodušek, nekdanja veleposlanica v BiH, je bila pred kratkim obsojena na enoletno zaporno kazen, ker je leta 2008 z alkoholom v krvi v Sarajevu v mercedesu povzročila nesrečo, v kateri se je hudo poškodoval drugi udeleženec. Sodba še ni pravnomočna, Voduškova pa je prepričana v medijski linč.
Leta 2003 pa je imel težave z ovinki tudi prvak SNS Zmago Jelinčič. Za volanom vozila državnega zbora je zapeljal s ceste. Vozil je močno pod vplivom alkohola, a je trdil, da ga je s ceste zrinil neznan voznik, pri tem pa zabavljal nad preslabimi pospeški citroëna C5 v lasti državnega zbora, za volanom katerega je sedel.
To pa bo snov za nakladanje za kranjskega pik zigmarja, gospoda Grimsa!
Vso slovensko policijo, praviš. Ja policija dela vsemogočne napake po vseh regijah. Povej kje je pa brezmadežna. Obnašajo se kot …
Andrej Leban;<br />Toliko pijanih novinarjev, kot smo jih videvali med planiško prireditvijo, v življenju nisem videl skupaj. Pa niso žurirali …