Preskus je pokazal, da takšna oblačila niso vsemogočna, saj so lahko padci in trki motoristov lahko predvsem pri visokih hitrostih tako hudi, da jim tudi takšna zračna vreča ne more rešiti življenja. Pri manjših hitrostih so se takšne obleke po drugi strani lahko precej omilile poškodbe. Tudi to je razlog, da pri AMZS telovnike z vgrajeno zračno vrečo motoristom priporočajo, saj jim v ničemer ne zmanjšajo udobja, lahko pa jih do neke mere zavarujejo.
Študije prometnih nesreč so pokazale, da so med trki z drugimi vozili najbolj izpostavljeni glava in prsni koš motorista. Glavo sicer dobro zaščiti že čelada, prsni koš pa je precej bolj izpostavljen in nič manj ne ogroža motoristovega življenja ali zdravja. Že eno zlomljeno rebro lahko namreč predre pljuča ali katero drugi notranji organ, kar je zelo nevarna poškodba. Prav preprečevanju takšnih poškodb so namenjeni kombinezoni z vgrajenimi zračnimi vrečami. Kako učinkoviti so lahko, je pokazal test treh najbolj razširjenih in znanih zračnih vreč na trgu, ki jih proizvajajo Alpinestar, Dainese in HELD.
Vsi trije telovniki z vgrajenimi zračnimi vrečami so se na testu izkazali s skupno oceno dobro. Med trkom s hitrostjo 50 kilometrov na uro ob bok avtomobila, ko je lutka motorista poletela z motocikla in udarila ob karoserijo avtomobila, so se vsi sprožili prej kot v desetinki sekunde in zavarovali prsni koš in hrbet voznika. Vsi telovniki imajo lastno sprožilno elektroniko in tipala in ne zahtevajo povezav z motociklom, kljub masi približno 2,2 kilograma pa tudi ne vplivajo na počutje motorista.
Cene telovnikov z vgrajenimi varnostnimi vrečami sicer segajo od 600 do 850 evrov, kar ni prehud strošek za povečanje varnosti, vendar je treba k temu prišteti še ceno ustrezne motoristične jakne.