Hitrost. “Čeprav lahko detektorji radarjev do neke mere delujejo preventivno, menimo, da te naprave ne prispevajo k temu, da bi uporabniki predpisane omejitve hitrosti dojemali zaradi varnosti sebe in drugih udeležencev v prometu. Zato prodaji teh naprav nismo naklonjeni,” pravijo na policiji.
Slovenija je med državami Evropske unije, ki detektorje dovoljujejo, v manjšini. Skorajda povsod po Evropi pa so strogo prepovedani motilci naprav za meritve hitrosti (tako imenovani jammerji), za katere sta pri nas zagrožena takojšen odvzem naprave in kazen od 400 evrov.
Brez njih več nesreč
Raziskava britanske fundacije Mori je pred časom opozorila na pozitivne lastnosti detektorjev. Anketa je pokazala, da uporabniki detektorjev na leto prevozijo dvakrat več kilometrov od neuporabnikov, imajo močnejše avtomobile in višje dohodke, a tudi več kazenskih točk.
Večina jih meni, da so meritve hitrosti namenjene le polnjenju proračuna, a hkrati tri četrt uporabnikov trdi, da so zaradi detektorjev pozornejši na omejitve hitrosti in so postali celo varnejši vozniki.
Anketa je še ugotovila, da so bili neuporabniki glede na prevožene razdalje enkrat pogosteje udeleženi v prometnih nesrečah.
jst sm ga tud nabavu, me je že parkrat rešu... res je občutljiv, ampak ma kr dobro ''city'' funkcijo, tko …
ja res je odkar imam detektor sem bolj pozoren, ampak pri teh napravah je potrebno vedeti da reagirajo na vsaka …