Organizatorji so namreč, kljub temu, da so ga še pred kratkim optimistično napovedovali, v izjavi za javnost sporočili, da avtomobilskega salona v Ženevi, ki bi se moral zgoditi februarja, ne bodo organizirali. Za to naj bi bile krive težave avtomobilske industrije v zvezi s pandemijo korona virusa.
Dodajajo, da jim posredne in neposredne težave zaradi pandemije niso pustile druge alternative kot da prireditev odpovejo. Med razloge za to so vključili tako stalne težave s potovanji za razstavljavce, obiskovalce in novinarje in zaščito razstavnih prostorov kot tudi trenutno globalno krizo z dobavo polprevodnikov, zaradi katere imajo proizvajalci trenutno druge prioritete, zaradi česar bi lahko udeležbo na salonu odpovedali. Tega pa brez avtomobilskih proizvajalcev seveda ne more biti.
Prestavitev in ne odpoved
Generalni direktor ženevskega salona Sandro Mesquita je povedal, da je veliko avtomobilskih proizvajalcev namreč že nakazalo, da se zaradi negotovosti v zvezi s pandemijo ne morejo trdno zavezati k udeležbi na spomladanskem avtomobilskem salonu. Poleg tega kaže, da se bodo negativne posledice krize z dobavo polprevodnikov zavlekle v naslednje leto, kar pomeni dodatne težave na obzorju, ki bi lahko dodatno ogrozile udeležbo.
Predsednik stalnega komiteja avtomobilskega salona Maurice Turrettini je dodal, da odpoved spomladanskega salona vidi bolj kot prestavitev in ne dokončno odpoved, saj naj bi ga leta 2023 spet organizirali.
Vsekakor pa bo to po odpovedih salonov v letih 2020 in 2021 že tretji ženevski avtomobilski salon, ki se ga ne bomo mogli udeležiti.