To dokazujejo tudi najnovejši dogodki v Audijevi tovarni v Bruslju, kjer so morali omejiti proizvodnjo elektirčnega SUV e-tron. To se je zgodilo pred vrati Evropske komisije, ki pritiska na avtomobilsko industrijo k pospešenemu prehodu na elektro mobilnost.
Audi je moral naredi nekaj večjih kadrovskih sprememb v svoji bruseljski tovarni, kjer izdelujejo električni SUV e-tron quattro, odpustili 145 agencijskih delavcev nične izmene, dolgoročno pa je ogroženo 250 delovnih mest, je objavila belgijska tiskovna agencija. Agencija kot razlog navaja težave dobavitelja pri dobavi delov, potrebnih za vgradnjo akumulatorjev v električne suve. Belgijski časopis L'Echo pa je bolj natančen in domneva, da se vprašanje dobave tiče na baterije, ki jih dobavlja LG Chem, ki ima tovarno na Poljskem. D'Hoore pravi, da morajo zagotoviti stabilne zaloge, da bi proizvodnja lahko naprej tekla nemoteno.
Verjetno pa gre vzrok za manjšo proizvodnjo iskat v potezi nizozemske vlade, ki je s 1. januarjem letos spremenila obdavčitev električnih avtomobilov, in sicer navzgor. Pred novim letom so nizozemska podjetja z nakupi poskrbela, da se je električna tesla model3 zavihtela na tretje mesto po prodaji vozil v Evropi, takoj za golfa in clia, saj so želela prehiteti novi zakon, ki predvideva, da so električni avtomobili pod 45 tisoč evrov obdavčeni z 8 odstotki, lani pa so bila električna vozila s ceno pod 50 tisočakov, obdavčena zgolj s 4 odstotki. Tako tudi belgijski mediji ugibajo, da bo letošnje povpraševanje po električnih avtomobilih na Nizozemskem, ki velja za enega največjih trgov slabo, zato tudi odločitev Audija o zmanjšanju števila proizvedenih e-tronov.
L’Echo navaja vire iz Audija, da pri električnih avtomobilih sodelujejo s 300 dobavitelji, zato se soočajo z nepričakovano situacijo, zaradi katere so morali sprejeli ukrepe za stabilizacijo zalog, je za belgijski časnik dejal tiskovni predstavnik Audijeve tovarne Peter D'hoore. Zaradi težav se bo število proizvedenih vozil e-tron v Bruslju v prvem četrtletju zmanjšalo za 4.100 vozil na skupaj 5.700 proizvedenih vozil.
Audi ni edini proizvajalec, ki ima težave pri zagotavljanju baterij za proizvodnjo vozil. Po nedavnem poročilu medijev naj bi tudi Daimler močno zmanjšal prodajne cilje za mercedes EQC do leta 2020 - predvsem zaradi pomanjkanja baterij. Proizvajalec to zanika in pravi, da se za zdaj drži svojih prvotnih načrtov.
Bencin - dizel - bencin - dizel - hibrid - dizel - elektrika........... Isti ljudje vedno služijo, raja plačuje.... Nima …
Proizvodnja elektro avtomobilov je šele na začetku, pa je že težava pri baterijah. Bognedaj, da bi bila proizvodnja e-avtov večinska. …