108 ogledov

Točka za Stojanovića, visok poraz Rožmana

petar stojanović Epa
Slovenski nogometaši so drugi krog skupinskega dela evropske lige končali brez zmage. Edini nogometaš, ki je igral, je bil Petar Stojanović, ki je z Dinamom iz Zagreba iztržil točko proti ruski CSKA Moskvi (0:0). Rijeka, ki jo s klopi vodi Simon Rožman, pa je doživela visok poraz proti nizozemskemu AZ Alkmaarju z 1:4.

Petar Stojanović je z Dinamom iz Zagreba še enkrat remiziral brez doseženega zadetka. Tokrat proti CSKA Moskvi. Desni bočni nogometaš je odigral celotno srečanje. Moskovčani so imeli sicer številne priložnosti za zmago, a je sleherni od 25 strelov zgrešil cilj, ali pa je bil na mestu Dominik Livaković v vratih Zagrebčanov.

S štirimi točkami je na vrhu skupine K avstrijski Wolfsberg, ki je v gosteh z 1:4 ugnal nizozemski Feyenoord, CSKA in Dinamo sledita z dvema točkama.

AEK iz Aten, moštvo drugega slovenskega predstavnika na prvih tekmah današnjega sporeda Žige Lacija, pa je na domačem stadionu doživel poraz v skupini G proti angleškemu Leicestru z 1:2. Laci je celotno tekmo obsedel na klopi.

V isti skupini je Braga v gosteh premagala ukrajinskega predstavnika Zorjo Lugansk z 2:1 in z Leicestrom zaseda vrh lestvice s šestimi točkami. AEK in Zorja sta z ničlo na dnu.

Isto usodo je z 18-letnim Lacijem delil tudi Dejan Petrovič, ki je s klopi videl poraz Rapida pri norveškem Moldeju (0:1) v skupini B. Brez osvojene točke so Dunajčani na lestvici tretji, na vrhu pa sta Molde in Arsenal, ki se lahko pohvalita s polnim izkupičkom. Londončani so danes zanesljivo opravili z irskim Dundalkom s 3:0.

Adam Gnezda Čerin zaradi bolezni ni bil v kadru Rijeke, ki je na Nizozemskem doživela poraz proti AZ Alkmaarju z 1:4. Varovanci slovenskega trenerja Simona Rožmana so hitro zaostali, potem ko je v šesti minuti strogo dosojeno enajstmetrovko izkoristil Teun Koopmeiners. V 20. in 60. minuti je bil uspešen Albert Gudmundsson, vmes pa je v 51. minuti zadel še Jesper Karlsson. Častni zadetek je za Hrvate dosegel Sandro Kulenović.

Rijeka je na dnu skupine F brez osvojene točke, Alkmaar je s šestimi na vrhu. Sledita mu Napoli in Real Sociedad, ki imata po zmagi Italijanov v Španiji (2:0) zdaj po tri točke.

Na preostalih igriščih je presenetljiv poraz v skupini J doživel angleški Tottenham, ki je z 0:1 klonil v Antwerpnu v Belgiji, visoke zmage pa se je v skupini L proti Slovanu iz Libereca veselila Crvena zvezda (5:1). V isti skupini je Hoffenheim v gosteh gladko opravil z Gentom (4:1).

Italijanski Milan je v skupini H upravičil vlogo favorita proti Sparti iz Prage in nadaljuje niz tekem brez poraza na začetku sezone. Tokrat so bili bil na San Siru varovanci Stefana Piolija boljši s 3:0. V isti skupini je francoski Lille na domačem terenu po zaostanku 0:2 iztržil točko proti škotskemu Celticu (2:2).

Bayer Leverkusen je v skupini C večino tekme proti Slavii iz Prage odigral brez izključenega Karima Bellarabija, in na koncu ostal brez točk po zadetku Petra Olayinke. Čehi so v drugem polčasu zgrešili tudi enajstmetrovko. V isti skupini je Nica proti Hapoel Beer Shevi slavila z 1:0.

Zanesljive zmage se je v skupini D veselila Benfica proti Standardu iz Liega (3:0), medtem ko sta se brez golov v skupini E razšla tako Granada in PAOK kot tudi Roma proti CSKA Sofiji v skupini A.