Poteza po poročanju državnih medijev poleg ponovnega zagona vključuje tudi nekatere druge spremembe, kar bi po mnenju nekaterih lahko pomenilo proizvodnjo visoko obogatenega urana.
Severna Koreja je ustavila delovanje reaktorja julija 2007, potem ko je v okviru šeststranskih pogajanj pristala na opustitev jedrskega programa v zameno za milijon ton goriva in umik z ameriškega seznama držav, ki podpirajo terorizem. Reaktor je bil edini vir plutonija za severnokorejski jedrski program.
Pjongjang je nato leta 2010 razkril nov obrat za bogatenje urana, pri čemer pa so oblasti vztrajale, da gre za proizvodnjo nizko obogatenega urana za energetske namene.
Ko so oblasti danes omenile spremembe v Yongbyonu, so povzročile zaskrbljenost, da bodo obrat spremenile tako, da bo odslej proizvajal visoko obogateni uran, primeren za izdelavo jedrskega orožja.
Sporočili, da vstopajo v vojno
Severna Koreja je sicer v soboto sporočila, da stopa v vojno z Južno Korejo. Hkrati je Pjongjang tako Seul kot Washington opozoril, da bi kakršna koli provokacija lahko povzročila vseobsegajoč jedrski spopad.
Južnokorejska predsednica Park Geun Hye je na to odgovorila z napovedjo ostrega in takojšnega odgovora Seula na morebitno agresijo Severne Koreje. ZDA pa so v Južni Koreji v okviru skupnih vojaških vaj namestile lovska letala F-22.
Pojdi kot prostovoljec k njim ,boš dobu salco riža na dan v zahvalo.
Prihajajo Brkićevi borci iz murgeljstana na pomoč svojim kolegom in bodo zmagali v dveh dneh .
Teb pa kilo šodra... Pepe