297 ogledov

El Clasico odločen v sodnikovem dodatku

Jude Bellingham Profimedia
Oblakov Atletico v gosteh poražen proti Alavesu, Bellingham odločil el clasico.

Nogometaši madridskega Atletica s slovenskim reprezentančnim vratarjem Janom Oblakom so v 32. krogu španskega prvenstva v gosteh izgubili proti Alavesu z 0:2. Večerni derbi Real Madrida in Barcelone so s 3:2 dobili Madridčani z zadetkom Juda Bellinghama v sodnikovem dodatku.

Na vrhu la lige je madridski Real z 81 točkami, sledi Barcelona s 70 in s tekmo več Girona (68), Atletico Madrid (61) ter Athletic Bilbao (58).

V večernem obračunu sta se na el clasicu udarili vodilni ekipi prvenstva. Vedno razburljiv največji derbi na Iberskem polotoku se je tokrat končal z zmago Reala. Madridčani so s 25. zmago sezone tekmecem iz Katalonije pobegnili že na skoraj neulovljivih 11 točk naskoka šest krogov pred koncem.

Dvoboj številnih priložnosti na obeh straneh je sicer bolje začela Barcelona, ki je v šesti minuti po kotu povedla prek Andreasa Christensena. Prvič je izid poravnal Vinicius Junior, ko je v 18. minuti izkoristil najstrožjo kazen.

Barcelona je v 69. minuti še drugič na dvoboju povedla, ko je odbitek po obrambi Andrija Lunina v mrežo pospravil Fermin Lopez. A že štiri minute kasneje je Real spet izenačil, zadel je Lucas Vazquez. Dolgo je kazalo na remi, nato pa je derbi v prvi minuti dodatka odločil Bellingham.

Jude Bellingham | Avtor: Profimedia Profimedia

Atletico je po dveh zaporednih zmagah doživel deveti ligaški poraz. Alaves je vpisal deveto zmago, s katero je prekinil niz treh porazov zapovrstjo in napredoval na 13. mesto španskega prvenstva s 35 točkami. Za zmago domačih sta zadela Carlos Benavidez v 15. in Luis Rioja v 92. minuti.

Na preostalih obračunih je Villarreal v gosteh slavil pri zadnjeuvrščeni Almerii z 2:1, rumeni podmornici je zmago v drugi minuti sodnikovega dodatka zagotovil Alexander Soerloth, tekma med Getafejem in Realom Sociedadom pa se je končala z 1:1. Takšen je bil izid tudi petkove prve tekme tega kroga med Athleticom Bilbaom in predzadnjo Granado.

V soboto so nogometaši Girone in Celte iz Viga doma slavili s 4:1. Prvi so bili boljši od Cadiza, drugi pa od Las Palmasa. Rayo Vallecano je doma z 2:1 ugnal Osasuno, Betis pa je bil v gosteh z enakim izidom boljši od Valencie. Krog bosta v ponedeljek sklenila Sevilla in Mallorca.

1. Real Madrid         32  25   6   1   70:22   81
 2. Barcelona           32  21   7   4   64:37   70
 3. Girona              32  21   5   6   67:40   68
 4. Atletico Madrid     32  19   4   9   59:38   61
 5. Athletic Bilbao     32  16  10   6   52:30   58
 6. Real Sociedad       32  13  12   7   46:34   51
 7. Betis               32  12  12   8   40:38   48
 8. Valencia            32  13   8  11   35:34   47