Slovenija
16 ogledov

Nova obtožnica zoper Goršeta

Gorše Delo
Specializirano tožilstvo je zoper Goršeta vložilo novo obtožnico, ki ga bremeni storitve več kaznivih dejanj, ki naj bi jih storil kot stečajni upravitelj Hidra Koper.

Potem ko je sodišče na prvi stopnji stečajnega upravitelja Braneta Goršeta zaradi domnevne zlorabe položaja v stečaju Hranilno-kreditne službe Sicura obsodilo na štiri leta zapora, je specializirano državno tožilstvo po poročanju medijev zoper njega vložilo novo obtožnico. Tokrat zaradi domnevno nezakonitih poslov pri stečaju družbe Hidro Koper.

Podaljšal se mu je tudi pripor

Specializirano tožilstvo je po končani preiskavi zaradi domnevno nezakonitih poslov pri stečaju koprskega Hidra obtožbo vložilo proti Goršetu, njegovi ženi Barbari Gorše, nekdanji stečajni upraviteljici in finančni svetovalki Stajki Skrbinšek, Poloni Kuhar (ki vodi nepremičninsko podjetje Ofis), nepremičninskemu posredniku Vladu Petku in podjetniku Rudolfu Trčku, danes pišejo Primorske novice.

Vložitev nove obtožnice je Goršetu še za dva meseca podaljšala tudi pripor, v katerem sedi že od sredine februarja, ko so kriminalisti v zadevi Hidro izpeljali več hišnih preiskav. Sodišče mu je odredilo pripor zaradi begosumnosti in ponovitvene nevarnosti, navaja tudi Dnevnik.

Sumljivi posli

Gorše je v priporu vse od odmevne kriminalistične akcije, v kateri so sredi februarja opravili tudi številne hišne preiskave. Preiskava je sledila prijavi, ki jo je komisiji za preprečevanje korupcije poslal lastnik podjetja NB Nekretnine iz Banjaluke. To je marca 2008 za štiri milijone evrov kupilo Hidro v stečaju, stečajni upravitelj pa mu je prodal tudi parcelo na območju koprskega pristanišča, ki jo je imel Hidro le v uporabi. Zato se podjetje NB Nekretnine ni moglo vpisati v zemljiško knjigo.

Kriminalistična preiskava pa je razkrila tudi druge sumljive posle in finančne transakcije. Denar iz stečajne mase Hidra se je prelival na različne račune v tujini, med drugim menda tudi na podjetja iz kroga srbskega narko kralja Darka Šariča, odkoder so ga prenakazovali na slovenske bančne račune, še pišejo Primorske novice. V stečajnem postopku Hidra naj bi oškodovali več kot 20 stečajnih upnikov Hidra, od katerih naj bi podjetje Ofis za 300.000 evrov odkupilo terjatve, ki naj bi bile nato vredne štirikrat več.

Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.