73 ogledov

Sarma in kolegi ostajajo na vrhu

Felipe Melo EPA
Inter je po zmagi nad Verono ostal na vrhu, po slavju nad Bologno je druga Fiorentina. Chievo boljši od Torina, poraz Palerma proti Sassuolu, Juve le do remija proti Frosinoneju

Inter je slavil tudi v petem kolu, še petič z minimalno razliko, tokrat je na San Siru padla Verona (1:0). Samir Handanović je vso tekmo branil vrata domačih, a veliko dela ni imel. Inter je imel v prvem polčasu pobudo in si ustvaril nekaj obetavnih situacij, zapravili so jih Mauro Icardi, Geoffrey Kondogbia in Gary Medel. Verona je prvič zapretila v 54. minuti, ko je Jacopo Sala stresel vratnico, za zapravljeno pa je bila kaznovana že čez dve minuti, po kotu je z glavo zadel Felipe Melo

Gostje se niso predali in v 77. minuti je lepo priložnost zapravil Luca Siligardi, dve minuti kasneje se je moral po strelu omenjenega napadalca prvič izkazati tudi Handanović. V zaključku bi se dvakrat lahko proslavil Stevan Jovetić, toda Inter je kljub temu do konca tekme zadržal prednost in ostal na vrhu lestvice.

Nov spodrsljaj Juventusa

Juventus je v sodnikovem dodatku ostal brez zmage proti Frosinoneju (1:1) ter ima po petih tekmah zgolj pet točk, novinci v ligi so prišli do svoje prve. V prvem polčasu sta si tako Juve kot Frosinone pripravila nekaj priložnosti. Torinčani so prevladovali v polju, novinci pa so pretili v protinapadih in prekinitvah, po eni od njih je Nicolás Castillo zadel vratnico, potem ko domača obramba ni dobro razčistila. Tudi aktualni prvaki so zatresli okvir vrat, v 41. minuti je z glavo prečko zadel Paul Pogba.

Juve je v drugem polčasu povsem zagospodaril na igrišču in Simone Zaza je v 49. minuti znova zadel prečko, nekaj sekund kasneje pa je s pomočjo odboja od branilca Leonarda Blancharda domače povedel v vodstvo. Juve je dominiral in zapravil celo kopico priložnosti, za kar je bil na kaznovan v 92. minuti, ko je po kotu Danila Soddima z glavo mrežo zatresel Blanchard.

Vrnitev Iličića

Josip Iličić se je vrnil po blažji poškodbi in ob zmagi Fiorentine nad Bologno (2:0) od 79. minute. Zadetka za "violo" sta zabila Jakub Błaszczykowski v 71. in Nikola Kalinić v 82. minuti. Fiorentina je najbližja zasledovalka vodilnega Interja ima 12 točk.

Le točko manj (11) ima Sassuolo, tokrat je slavil na Siciliji (0:1). Za Palermo, pri katerem je Aljaž Struna odigral celotno tekmo, Siniša Anđelković pa sedel na klopi, je bil to še drugi zaporedni poraz in je ostal na sredini lestvice pri sedmih točkah. Še točko manj kot Sassuolo ima na četrtem mestu Chievo (10). Valter Birsa je za "leteče osle" igral do 80. minute, Boštjan Cesar pa celotno tekmo. Edini gol je zabil Lucas Castro v 75. minuti.

Nov spodrsljaj si je, tako kot Juve, privoščila tudi Roma. Na gostovanju pri Sampdorii je v 85. minuti, po avtogolu Kostasa Manolasa, ostala praznih rok (2:1).