106 ogledov

Nori slovenski derbi dobila Krka

(Tajfun - Krka) škofja loka superpokal Simon Maljevac
Košarkarji Krke so v 16. krogu lige Aba po dveh podaljških premagali Tajfun s 103:96.

Košarkarji Krke so dobili svoj prvi slovenski derbi v ligi Aba. Potem ko so morali v prvem delu priznati premoč Tajfunu s 23 točkami razlike in Unionu Olimpiji s kar 30 točkami zaostanka, so v 16. krogu po dveh podaljških premagali Šentjurčane s 103:96. Za Krko je to druga zaporedna zmaga, skupno osma, Tajfun pa je doživel drugi poraz v nizu in devetega v ligi.

Zmagi so bili bližje košarkarji Tajfuna. Ti so po prvi četrtini zaostajali s 17:19, a jim je nato na začetku drugih desetih minut uspel delni izid 17:2 (34:21), v drugi četrtini so blesteli pri metih za tri točke. Tudi v zadnjo četrtino so gostje vstopili z zanesljivim vodstvom (67:53), ki pa je nato začelo kopneti. Krka se je do izenačenja (74:74) prebila v zadnji minuti, podobno pa je 'visela' tudi v prvem podaljšku, ko jo je v igri obdržal Mirko Mulalić.

Novomeščani so nato do zmage prišli po zaslugi šestih zaporednih točk prvega strelca tekme Stefana Sinovca (31 točk, trojke 6:11, 8 skokov). Ta je v drugem podaljšku z dvema trojkama Krko poeljal od zaostanka s 85:88 do prednosti 91:88. Nato je met za tri točke zadel še Mulalić (96:89), kasneje pa so domači zadevali še iz prostih metov.