Trajnostno
42265 ogledov

"Sosed ne upošteva pravil. Kakšna kazen nas lahko doleti?"

Komentarjev 31
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • tlacan 09:44 18.februar 2024.

    Sem zavestno zbiral prazno embalažo barv (spray . . .) in odpeljal na deponijo. Tam so vse skupaj zmetali med embalažo. Ko sem tam pripeljal stekleno volno pa so mi rekli naj jo odpeljem v Kemis (Vrhnika) čeprav je naravni ...prikaži več material in večinoma spada v komunalne odpadke. Potem se človek sprašuje: Zakaj nam zaračunavajo odvoz in sortiranje, če moram vsaj polovico tega narediti sami?

    • a3479c8857678e87df3c796b6335aa01be0c1022 09:50 18.februar 2024.

      Na Barju stekleno volno po navodilu tam zaposlenih odlagam v kontejner za izolacijske materiale (takoj zraven gradbenih).

    • tlacan 10:30 18.februar 2024.

      Od občine do občine je dojemanje sortiranja različno. Tudi to kam spada kakšen odpadek si različno razlagajo. Zamaščene papirnate brisače so komunalni odpadek a si marsikje razlagajo drugače. Embalaža barv je nevaren odpadek, ker vedno ostane notri še kaj barve, ...prikaži več zato ne sodi med embalažo. Še bi lahko našteval nerazumevanja osebja v takih podjetjih. Vsaka občina ima svoja pravila in vsako komunalno podjetje po svoje razume ločevanje odpadkov. Mi jim vse to plačamo poleg odvoza.

    • a3479c8857678e87df3c796b6335aa01be0c1022 10:46 18.februar 2024.

      Drzi. Verjetno bi jih bilo treba malo izobraziti in poenotiti pravila.

    • Avatar Zoran
      StarMačk 12:40 18.februar 2024.

      Sprašuješ zakaj zaračunavajo odvoz in sortiranje, če morate vsaj polovico tega narediti sami... Ja zato, da za manj opravljenega dela dobijo višje plačilo in potem lahko na račun tega ob koncu leta delijo božičnice, dobiček, ter seveda nagrado upravi za uspešno delo.

  • vzev 08:35 18.februar 2024.

    Potem se pa čudimo, da nekateri rajši kurijo smeti. Pa saj je bolj pametno skuriti, kot pa da ti nekdo vtika nos v tvoje smeti in še te po vrhu kaznuje. Drugače so pa s temi smetmi vse skupaj zakomplicirali. ...prikaži več Včasih smo imeli mešena odpadke, plastiko, papir in steklo. In je zadeva lepo delovala.

    • vzev 08:36 18.februar 2024.

      Potem pa lepo sortiraš odpadke, jih namečeš na prikolico in pelješ na zbirni center. Tam pa potem moraš vse skupaj vreči na kosovne odpadke, čeprav si prej vse lepo ločil.

    • vzev 08:38 18.februar 2024.

      Pa še vrečke za embalažo. To je šele neumnost. Imam veliko plastično vrečko, ki sem jo prej uporabil za nekaj druga. Potem pa embalažo zmečem v to vrečko in jo nastavim, da jo odpeljejo. Toda ta vrečka ni vredu! Moram ...prikaži več vse skupaj dati v njihovo vrečko, potem je pa vredu. Tako, da očitno je bolj ekološko, da porabim še eno dodatno vrečko.

    • Nevica 08:55 18.februar 2024.

      Absolutno se strinjam z neumnostmi, ki so vezane na odvoz odpadkov. Starejši ljudje sploh ne morejo naročiti kosovnega odpada, ker se ga laho naroči samo preko internetnega obrazca, PO TELEFONU ti nihče ne prisluhne, ker oni niso krivi, DA JE ...prikaži več TAKO!!!! Evo JANKOVIĆ bo ljudi razumel šele ko bo na vozčku in kahli!!!!

    • a3479c8857678e87df3c796b6335aa01be0c1022 09:44 18.februar 2024.

      Meni se zdi pa prav, da se odpadki ločujejo in s tem nimam nobenih težav. In ni res, da na deponiji kar vse vržeš na kosovne. Sam sem prej veliko vozil na Povšetovo. Imajo locene kontejnerje za vse sorte odpadkov ...prikaži več in se nevarne odpadke. Še vec tega imajo na Barju, kamor sem vozil predvsem zadnje čase, ker tam sprejemajo gradbene. Odlaganje je zastonj. Res ne razumem, zakaj bi nekdo vrgel kar nekam, če lahko zastonj odda tam, kjer je temu mesto. Tudi drugi, ki pripeljejo, imajo kar lepo ločeno.

    • vzev 10:13 18.februar 2024.

      Nisem iz Ljubljane, zato ne vem kako je tam. Vem pa, da sem moral zmetati vso plastično posodo med kosovne odpadke. In to po navodilih delavca, ki dela tam. Jaz v glavnem ne mislim več kaj pretirano komplicirati. Kot sem ...prikaži več napisal, včasih si imel lepo ločeno mešani odpadki, plastika, papir ,steklo. Sedaj pa plastika lahko sodi med mešane odpadke.

    • a3479c8857678e87df3c796b6335aa01be0c1022 10:26 18.februar 2024.

      Morda je štos v vrsti plastike. Pri nas recimo polikarbonat zbirajo posebej, trdo plastiko posebej...Jaz se skratka trudim, da bi čim bolj ločil, ker verjamem, da je to dobro za okolje. Tudi sedaj, ko npr. rušim zaradi obnove, ločujem gradbene ...prikaži več posebej, les posebej, z vrat pošravfam kljuke, pante, z umivalnikov pipe... Seveda vse do neke meje. Okovja z okna pač ne bom snemal, ker je preveč zamudno. Pa bojlerja tudi ne bom razstavljal.

    • vzev 10:35 18.februar 2024.

      Jaz pa ne mislim tako komplicirati. In kako me naj kaznujejo, če sedaj plastično embalažo vržem med mešane odpadke? Med plastično embalažo lahko daš samo čisto plastiko. Jaz jo ne bom umival, sedaj mi pa naj povejo kdaj je plastika ...prikaži več dovolj čista? V glavnem zakomplicirali so stvar, ki je prej zelo lepo delovala in je bila čisto enostavna. Mešani, plastika, papir in steklo, BIO. To je ločil že par let star otrok.

    • vzev 10:37 18.februar 2024.

      In sedaj imam lahko iz iste plastike, npr. narejeno neko embalažo, ki se zapre in je pač to embalaža. Poleg pa plastično posodo. In po tej novi neumni razlagi, plastična posoda pač ne sodi v mešano embalažo.

    • vzev 10:38 18.februar 2024.

      In to samo zaradi oblike.

  • Nevica 07:53 18.februar 2024.

    V kontejnerje našega dela naselja ponoči z avtomobili pripeljejo vreče smeti in jih natlačijo v vse kontejnerje iz drugega dela naselja... Sami nočejo plačevati odvoza, gre za del naselja, kjer so hiše večinoma črne gradnje.... Predlagali smo video nadzor, pa ...prikaži veča VOKA ne reagira. Tudi prostor za kontejnerske otoke, ni urejen in se smeti raztresajo po okolici.... Po tej logiki bi morala biti kaznovana najprej VOKA, ker ne postavi nadzora itd....več bi bilo treba delati na ozaveščanju!!!

  • Nevica 07:55 18.februar 2024.

    Članek piše o ozaveščanju, ha, ha--- lepo vas prosim. Mi smo tako prosili, da bi se razmere uredile, na koncu so nam odpeljali polovico kontejnerjev, da nimamo kam s smetmi....Take rešitve nudijo ODGOVORNI!

    • a3479c8857678e87df3c796b6335aa01be0c1022 09:46 18.februar 2024.

      Tukaj se pa strinjam s tabo. V blizini smo imeli ekološki otok in so ene gnide tja noter metale vse živo. VOKA je iznašla genialno rešitev: vse skupaj so odpeljali, folk naj se pa jebe.

    • Nevica 09:51 18.februar 2024.

      Točno tako je bilo pri nas. Verjemi, da Slovenija ima zelo objektivne težave, če bi ljudje to priznali, bi bili že na pol poti k reštivi. Ker pa volijo ideološko, (še vedno se gremo kavbojce in indijance), nimamo pravih možnosti. ...prikaži več Od leve politike nikoli nihče ne zahteva napredka, zato ga ne nudi! In so obljube dovolj! Desna se bori za svoj delež oblasti in je naprednejša, kljub označbi konzervativnosti. Naša demokracija res ni zrela! VOKA je lep rezultat, raje nazaj v kameno dobo!

    • a3479c8857678e87df3c796b6335aa01be0c1022 09:59 18.februar 2024.

      Ne bi jaz politike mešal sem noter. OK, rešitev VOKA ni prava, ampak v osnovi je to problem kulture posameznikov. Moji šipci za boga milega ne bojo stresali smeti ločeno, ampak kar vse v vse kontejnerje. Najraje bi jih prijavil, ...prikaži več ampak se dobro razumemo in mi grejo velikokrat zelo na roko. Pa si mislim "kurc, naj kar snagator sam ugotavlja krširve." Glede kontejnerjev na zbirnih mestih: resitev bi bila, da so zaklenjeni. Pa ne tako, da lahko kar s kleščami odpreš, ampak pravim ključem.

  • Avatar Garancija
    Garancija 09:30 18.februar 2024.

    Multikulti ne je..jo reda,oni so brez kulture

    • Nevica 09:54 18.februar 2024.

      Pri nas to delajo tudi ta "fini". Jugoviči na drugi strani naselja so se pa organizirali in vsak dan eden pometa okoli kontejnerjev....Tudi na prakirišču imajo red. Mi, Slovenci pa vsak svoje goni, rezultat je porazen!

  • Boris 13:47 18.februar 2024.

    Predlog: od te osebe zberite naslovljena pisma, kuverte, časopise in jih skrbno položite v njegove narobe oddane odpadke. Tako bodo dobili ime.

    • munja 15:52 18.februar 2024.

      Ja, zdaj naj grem pa soseda prosit, za njegove naslovljene kuverte, ti si pa res pameten...

    • Boris 11:10 20.februar 2024.

      munja: če se spremlja kako oddaja nesortirane smeti, se lahko spremlja tudi ko odda papir ... in od tam se prosto lahko pobere vse. Ne vem, ni ravno vesoljska tehnologija.

  • Dejan Vehovec 10:16 18.februar 2024.

    Nobene možnosti ni za kaznovanje storilca. Tudi če najdejo njegov dokument v njegovi kanti reče da ga ni on vrgel, tudi če najdejo pričo storilec reče da priča laže. Edina možnost da uradna oseba ki človeka lahko legitimira, vidi kaj ...prikaži več in kam je vrgel in začne postopek, takoj ugotovi kdo kaj kdaj in kam je odložil, tisto je za sodnika edini dokaz

  • Avatar lopov
    lopov 09:36 18.februar 2024.

    PLAČAJO STANOVALCI ČE GA IZSLEDIJO INŠPEKCIJA PA PLAČA ON

    • Nevica 09:52 18.februar 2024.

      Kaj boš stražil ob kontejnerju?

    • Avatar lopov
      lopov 10:45 18.februar 2024.

      poslikaj ga al prijavo narediš ko ga vidiš kumunalce smetarje pokliči pa oni rešijo zadevo... pri nas vsaki 14 pridejo pregledat smetnjake 3 inšpektorji

  • becar 11:58 18.februar 2024.

    Hahaha folk raje razmišlja kako soseda v drek porinit kot o tem, da je komunala podražila položnice v nekaj letih X 3. Kljub njihovim višjim dobičkom zaradi sortiranja.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.