Pod streho /pod-streho/varcna-hisa
95554 ogledov

Novi stroški za lastnike sončnih elektrarn

Komentarjev 55
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar omega_v6
    omega_v6 08:08 18.april 2024.

    Višek elektrike,ki jo proizvede samooskrbna elektrarna plačajo 4 cente za Kwh!! Ta višek pa takoj prodajo nekomu brez samooskrbe po 9 centov za Kwh!! Še vedno jim ni dovolj oni bi še več radi pokradli!! Ne smemo pa pozabiti,da samooskrba ...prikaži več dela v najvišji tarifi mi pa jemljemo elektriko od njih predvsem ponoči!!

    • optimist11 11:22 18.april 2024.

      Mogoče še dodamo, da ima večina SE predimenzionirane in par MWh na leto podarijo elektro distributerjem.

  • Luksi 08:13 18.april 2024.

    Če bi to držalo bi bila vsa elektro podjetja na robu propada, oz. bi že prenehala poslovati. Dejstvo je, da nosijo izjemne dobičke, določeni osebki pa na ta račun živijo bajno bogato. S temi spremembami si največji oligarh samo zagotavlja ...prikaži več bogatijo po izstopu iz politike. Do kdaj bomo to še prenašali???

    • FejstDogaja 09:35 18.april 2024.

      Daj pretiravat, no. A sploh veš, kaj pomeni oligarh?

    • popokatopetl 10:42 18.april 2024.

      Glej ni se ti treba bat za elektrotajkune, oni bodo spremembe zagotovo prenesli na svoje krawce. Problem pa je pri krawcah ki so v štalcah elektrotajkunov, ki imajo velik delež SE, npr SunContract. Za velike investitorje v SE, ki na ...prikaži več trg dostopajo samostojno, se zdaj tudi še ni za bat za rentabilnost naložb, saj bo par let elektrika podnevi predvidoma še draga.

  • Pišmevuh 12:12 18.april 2024.

    V Nemčiji je ta teden zgorela svinjska farma s 35.000 prašiči. Vzrok? Vnel se je razsmernik na fotovoltaiki. Vsak teden zgorita v povprečju dve hiši samo v Nemčiji. Navalite ljudje, splača se.

  • satir 11:36 18.april 2024.

    naivneži, ki si postavljajo električne celice na streho bodo na koncu na slabšem kot tisti ki samo trošijo štrom. To je pač pokvarjenost politike.

  • BenX 07:21 18.april 2024.

    Od kdaj pri pi*** ma*** so podnevi viški?! Ne me fu***! Če bi to bilo res bi bil nočni tok dražji, ne pa obratno!

    • Avatar Garancija
      Garancija 07:41 18.april 2024.

      Ne vejo kako bi vas zje...l na fin način,in da imajo oni čim več od teh panelov dobička.

    • popokatopetl 10:03 18.april 2024.

      Zdejle jih ponavadi pri nas še ni, bodo pa kmalu. Nemci že imajo. Net metering so ukinili, ker pač ne bo vzdržen, "samooskrba" je zavajanje. Ampak tudi jaz mislim da ni prav da se posega v obstoječa razmerja, ker je ...prikaži več net metering lahko bil ravno zato ker je v preteklosti lahko bil vzdržen zaradi obstoječih kapacitet sistema in bi s spremembami morali počakat vsaj da se starim vlagateljem vložek povrne.

  • Fredi34 13:43 18.april 2024.

    Kakorkoli gledano, je lastnikom malih sončnih elektrarn to ni bilo zavedeno v pogodbi o netmeteingu. Da do teh razlik med odjemi prihaja, so vedeli že na začetku. Ampak takrat so kratkomalo to zamolčali. Sedaj ko smo prišli do krtitičnega števila ...prikaži več SE pa začnejo z dodatno filozofijo, ter dodatnim obračunom stroškov. Ne da je to nestrokovno, ampak zaradi zavanja bodo morale pasti tožbe.

  • becar 17:19 18.april 2024.

    Mah saj za ta nategunski klump je veliko neustavnega, že to, da ima nekdo, ki je kupil včeraj, drugačen obračun kot drugi, ki je kupil danes.

  • rokobert 07:56 18.april 2024.

    Še bolj po domače povedano-SE oz lastniki SE so dvakratno breme za omrežje,ker takrat ko daje,ne nucamo,ko pa ne daje,pa rabi štrom iz omrežja. Za to pa je SE "parazitna" za sistem. In to bodo sedaj zaračunali...seveda lastnikom SE...komu pa ...prikaži veča drugemu. Kaj ste mislili bukseljni,da so SE "med in mleko",in kako boste imeli zastonj elektriko,ki vam jo bodo drugi še plačevali...pa subvencije pobrali,pa net-metering itd...sedaj,ko vam ga pa v tazadnjo rinejo,pa jokati...no,kar lepo se pripognite.

    • Jernej65 08:22 18.april 2024.

      Kaj toliko pizdiš. Gre za dobra 2 evra na mesec. Kljub vsemu sem še za dobrih 200 evrov v plusu pri moji SE. Če bodo cene elektrike šle še gor pa še za več, dol sigurno ne bodo več šle.

    • Jernej65 09:04 18.april 2024.

      Sicer pa rokobert govoriš kar na pamet. Veliko lastnikov ima premočne SE in na koncu leta kar veliko elektrike zaradi metmeteringa podarimo Energetikom, o tem so pa kar tiho. Ti za nas ne plačuješ nič, plačuješ samo svojo elektriko.

    • FejstDogaja 09:38 18.april 2024.

      Za viške ste si krivi sami, ker po zakonu vam pripada samo SAMOOSKRBA. Vi bi bili radi seveda prodajalci elektrike. Pa ste tudi to lahko, samo bo treba firmo odpret in davke in prispevke plačevat. Ne pa špilat fizično osebo ...prikaži več in pričakovat, da vam bo operater plačeval viške brez vsakršnih stroškov za vas. Dobili ste subvencijo, kar pomeni, da vam vsi sofinanciramo postavitev SE. Prek netmeringa bili oproščeni plačili omrežnine. Pa še ni dovolj.

    • mojsterjaka 09:40 18.april 2024.

      Naslov je bombastičen zaradi klikov, zaključek pa je, da bo zadeva rečena sistemsko.

    • popokatopetl 10:09 18.april 2024.

      Mislim da je res treba popravit razmerja za vnaprej, ne zdi pa se mi prav tako "sistemsko" reševanje za nazaj. Dejansko taka sprememba namreč udari distributerje z velikim deležem uporabnikov z obstoječimi SE na net-meteringu, ki bodo posledično v slabšem ...prikaži več položaju kot tisti priključeni na distributerje z manj obstoječimi SE.

    • popokatopetl 10:13 18.april 2024.

      Kolikor mi je znano se vlaganje v SE (velike) še vedno precej splača, ravno zato ker bo par let podnevi elektrika predvidoma še draga.

    • jazalen 11:22 18.april 2024.

      roko ima prav, paradoks SE, kakor TČ. E vozil je, da najbolj obremenjujejo omrežje, ali ti je prav ali ne, tako je. V Belgiji že leta mečejo SE s streh, ker je v primeru vremenske ujme deponija predraga, poleg tega ...prikaži več so se astronomsko povišale premije zavarovanj. Tudi to se v Belgiji že dogaja; https://www.wired.com/story/solar-panels-are-starting-to-die-leaving-behind-toxic-trash/ in https://www.brusselstimes.com/188758/thousands-of-solar-panels-in-flanders-cut-out-on-sunny-days-due-to-overvoltag

    • rokobert 17:24 18.april 2024.

      @jernej65 A da nič ne plačujem za lastnike SE..pol mi pa razlozi od kod denar za subvencije...a ta je pa z neba padel?

    • Jernej65 17:34 18.april 2024.

      rokobert, subvencije se napajajo iz evropskega denarja. Zaenkrat še ti v evropski proračun ne plačuješ nič.

    • dare326 21:03 18.april 2024.

      40.000 lastnikov SE je bukselnov, ti si pa pameten.

    • rokobert 23:35 18.april 2024.

      @Jernej65...a res...aha...samo drugi filajo evropski proračun,mi pa samo črpamo...ja,bo držalo...pol pa svizec čokolado....

    • Jernej65 01:44 19.april 2024.

      rokobert, Slovenija je trenutno še neto prejemnica, tako da ti še nič ne filaš, razen sebe.

    • rokobert 12:45 19.april 2024.

      @Jernej65...aja...šele takrat,ko bomo od EU dobili manj kot pa dajemo,bomo sploh kaj dajali.. a to praviš...torej ne dajemo nič. Me res zanima,kaj bi bilo,če res nebi dajali nič... In ker imamo za direktorje bank takšne bukseljne,smo tam kjer smo...mislim,da mi ...prikaži več ni treba še bolj razlagati.

    • Jernej65 12:49 19.april 2024.

      rokobert, in kje smo. Jaz ne vidim nobenih težav. Nikoli nam ni šlo bolje. A si eden tistih jamračev...

    • rokobert 17:50 19.april 2024.

      Še nikoli nam ni šlo bolje...kaj a si včeraj prijokal na svet?

    • Jernej65 17:55 19.april 2024.

      rokobert, sem že kar nekaj časa na tem svetu. Sem dal skozi Jugo, sem si v mladih letih gradil hišo, marsikaj sem dal skozi. Nikoli nisem jamral, kot znate nekateri na tem forumu. Služb je dost, kdor ni zadovoljen lahko ...prikaži več zamenja delodajalca z boljšim, priložnosti je na pretek. Otroci imajo polne riti vsega, ljudje v trgovinah pokupijo vso kramo, ker imajo preveč denarja. Jamrajo samo lenuhi in nesposobneži, ki si še riti ne znajo ubrisati. A si eden izmed teh?

    • rokobert 17:59 19.april 2024.

      Tud "stara garda"...samo ne maram,ko nam denar kradejo...in talajo,ker misoijo,da boljš vedo...taki ala Mesec,ptičurina ipd. k še dneva v zivljenju niso delali...in se grejo trajnostno,zeleno in ne vem kaj še "drek" z nasim denarjem.

    • Jernej65 18:20 19.april 2024.

      Ne maram skrajnih levičarjev in skrajnih desničarjev. Povsod po svetu delajo samo zgago. Mesec, Kordiš, Janša, Mahnič... samo razdvajajo in delajo zgago med Slovenci. Eni bi pridnim vzeli in dali lenuhom, drugi bi si podjarmili narod in vsiljevali cerkev, kot ...prikaži več neko vrednoto, ženskam prepovedali splav... Trenutno nam nič ne fali, vsega imamo dovolj, jamrači so pa vselej.

    • rokobert 18:45 19.april 2024.

      Kaj je pa z prepovedjo splava narobe? Zakaj ga nebi prepovedal? A za to,da se bodo ženske še naprej porivale po dolgem in oočez,skakale iz tiča na tiča,in kljub vsem vrstam kontracepcije,ki nam je danes na voljo,da jim ni treba ...prikaži več do svojega telesa sprejeti nikakršno odgovornost. Tipični levičar si...samo pravice poznaš,za dolznosti pa še nisi slišal.

    • Jernej65 19:05 19.april 2024.

      Nisem ne levičar in ne desničar, sem zmeren Slovenc bolj sredinsko usmerjen. Glede splava se pa malo pozanimaj pri ženskah in ne tlači njihovih pravic, kot SDS, ki bi na novo pisal zgodovino, nam vsiljeval neke njihove krščanske vrednote. Sedaj ...prikaži več razumem zakaj tako tolčeš po ukrepih sedanje vlade. Si pač SDS vernik.

    • rokobert 19:12 19.april 2024.

      Upam,da imaš hčerko😉

    • Jernej65 19:18 19.april 2024.

      rokobert, jo imam in ne dopuščam, da bi ji en napihnjeni Mahnič kratil njene pravice.

    • rokobert 19:53 19.april 2024.

      Upam,da te svoje pravice ekstenzivno uveljavlja,ker mi izgleda,da gre sano še navzdol. Vsaj tvoja mati je bila pametnejša...žena tudi...samo z tabo slabo kaže...pa tak "dedec"🙄 Sicer pa...od kod tako sovraštvo?!

    • Jernej65 01:05 20.april 2024.

      rokobert, ne rabim tvojih prerokov. Definitivno sem bolj srečen kot si ti. Nikoli nisem toliko godrnjal in jamral, kot to ti počneš. Kar mi življenje ponudi, to izkoristim. O sovraštvu povprašaj tiste iz SDS, sama zloba jih je, ne spoštujejo ...prikaži več žensk, širijo sovraštvo med Slovenci, zmerjajo, lažejo, zaničujejo. Ko so oni na oblasti, je v zraku non stop neka napetost, nelagodje... Ta vlada ni idealna, vendar se čutim svoboden, ni toliko pritiskov. Poglej si samo plakate od SDS, me postane groza.

    • rokobert 08:19 20.april 2024.

      "Wake up Neo"...a ne vidiš,kaj ti mediji (praktično vsi v levih rokah) delajo...pojej tisto rdečo tabletko in spreglej,kako so ti oprali možgane...če ne ti pa ni več pomoči...in pleši v svoji "svobodi",pusti se striči in bodi zadovoljen z igrami in kruhom.

    • Jernej65 09:19 20.april 2024.

      rokobert, in ti o sovražni nastrojenosti. Si tipični SDS vernik, ki vidi samo leve. Jaz ti pa povem, da so skrajno levi in skrajno desni, Levica in SDS tisti, ki nimajo v vladi kaj delati, ostali pa naj sestavijo vlado ...prikaži več in to bi bila najboljša vlada. Golob je naredil največjo napako, ko je v vlado vzel Levico namesto Nsi. Je pa res, da imam še 100x raje na vladi Goloba, kot pa Janšo.

    • FejstDogaja 17:50 20.april 2024.

      rokobert, zakaj ne splava prepovedat? Zaradi debilov, kot si ti, ki trosijo svoje seme povsod in ko se kaj prime, mislijo, da je to problem samo ženske!

    • rokobert 20:55 20.april 2024.

      @FejstDogaja Sem čez 50, in že od 17ega leta z eno žensko...poročen,dva otroka...en že samostojen... Se drzim tega-ženske so tiste,ki dajo noge narazen,in zadnje odlocijo. So pripeljale svojo vlogo žrtve v današnji drižbi tako daleč,da se nobeni nihče ne upa ...prikaži več niti zažvižgati,kot je to hila navada v 80'ih...kaj šele,da bi jo ogovoril. In kot sem že napisal-izrabljajo pravico do splava za izgovor,da se lahko neodgovorno porivajo po dolgem in počez...nikakršne odgovornosti.

    • Jernej65 23:55 20.april 2024.

      rokobertl, ne morem druga reči kot da si en velik kreten. Ogromno zanositev je zaradi posilstev, tudi med štirimi stenami, omamljanje deklet z raznimi drogami, ki tudi mladoletne zanosijo. Takšen otrok nikakor ni načrtovan in zaželjen. Pravico do splava v ...prikaži več Sloveniji in povsod v razvitem svetu imajo ženske že mnogo let. Za vsako porivanje morata biti dva, a ne kreten. Boga tvoja žena, da ima sadista za moža.

    • rokobert 08:44 21.april 2024.

      Morata biti dva...problem je,k si en kasneje premisli. Aboetusov je veliko več kot pa posilstev...nekaj tu ne štima,se ti ne zdi? Sicer pa-a otroka pa nihče ne bo vprašal...on je nedolžen in mora dati svoje življenje. Zakaj pa ne otroka ...prikaži več donositi,in če je res nezaželjen,ga dati v posvojitev? Koliko parov ne more imeti otrok,in bi zanj dali vse...drugi pa...dajmo ga razkosati še v telesi "mame",izsesati in izpraskati...

    • Jernej65 08:47 21.april 2024.

      Upam, da mi nikoli v življenju ne bodo več vladali SDS posiljevalci s svojimi idejami, kot jih propagiraš tudi ti.

    • rokobert 10:17 21.april 2024.

      Zakaj posiljevalci...o čem ti to🤨 Jaz se bolj spomnim levakov,k so punce imeli zaprte za množična posilstva v Lj....so mediji hitro zatučkali...in bulmastife si tudi pozabil...in takrat posnetke ulične kamere,k so kar izginili.... Kdo ima v SLO takšno moč? Ima ...prikaži več v rokah policijo,tožilstvo in sodstvo,da so vse zakrili...a mogoče SDS. Vse bi porivali kar leze in gre-poglej si film Sound of Freedom,ti bo takoj jasno o čem govorim...in seveda,da vam pol ne diši prepoved splava...poglej se v ogledalo.

  • Avatar Mehičanka76
    Mehičanka76 02:25 19.april 2024.

    Prvo se investicije spodbuja, ko folk na veliko investira v novitete zaradi katere bi prihranili, pa ga je treba udariti po žepu.

  • rd2dmk2 07:20 19.april 2024.

    no en primer poslovanja v SLO.. septembra grem vzadrugo in kupim habolka 2€ za kilogram. potem pa pridem januarja v isto zadruga on tam prodajajo ista svoja jabolka iz lastne hladilnice po 1€ za kilogram. vam je jasno ? drug ...prikaži večg primer pa je tale ko hruško obira en sam ima v vsaki letini dobolj hrušk, ko hruško napada trop rabutancev ni v nobeni, pa še tako dobri letini, dovolj hrušk za vse. ko je bilo par SE je bilo super, sedaj ko so že na vsaki pasji uti , pa ne gre. ker NEk mora lufat.

  • sly4 08:41 18.april 2024.

    No no, da smo postavili sončno elektrarno smo financirali iz lastnega žepa ,seveda z računico, da se nam po7 letih denar povrne ,sedaj pa žanjemo kar smo vložili. Ne vem zakaj nisi tudi ti vložil lastni denar ,pa sedaj ne ...prikaži več bi tako razmišljal g, Robert

    • FejstDogaja 09:43 18.april 2024.

      Pametni lastniki SE so ob vsem tem tiho, ker se zavedajo, da so še vedno v krepkem plusu v primerjavi z vsemi z zavrnjenimi soglasji in živečimi v blokih.

  • oneh 07:16 18.april 2024.

    Kakšna je razlika za dobavitelja, če Janez ima na strehi SE ali če je nima? Če jo ima, mora viške elektrike prodati Francu Janez itak ima svojo. Če pa Janez nima SE pa mora dobavitelj kupiti in dobaviti elektriko tako ...prikaži večo Janezu kot Francu. Ker Franc plačuje za elektriko enako vse leto očitno nanj ne vplivajo različne cene. Zakaj bi to potem vplivalo na Janeza? A če izklopi SE, bo pa dobavitelj imel večji dobiček? Nelogično kot to- a levaki še plešete?

    • FejstDogaja 08:04 18.april 2024.

      Vsekakor plešem. Janša in Tonin negirata podnebne spremembe. Tonin je celo zagovornik plina, ki se je letos že podražil za 30 %. S spodbujanjem zelenega prehoda smo se rešili plina in zmanjšali stroške za 80 %. Čez par let, ko ...prikaži več toplotno odplačamo, bomo na zeleni veji. Z Janšo bi ostali v kameni dobi. Čakali bi, da nas reši JEK in meli roke ob drugem TEŠ 6. Država pa bankrot.

    • oneh 08:42 18.april 2024.

      Ker se je plin podražil, ga je traba prepovedati v individualnih kuriščih. Še naprej pa bodo obratovale plinske elektrarne iz katerih bo prišla elektrika za tvoj zeleni prehod. A za te elektrarne pa plin ne bo dražji in ne bo ...prikaži več obremenjeval okolja? In ker ste levaki taki bedaki pa nam vlada svoboda in se sprašujem- a še plešete?

    • FejstDogaja 09:41 18.april 2024.

      Lahko stokrat vprašaš, pa bo odgovor zmeraj enak. Ja, plešemo. In bomo, dokler bo alternativa Janša, ki mu krog "modrecev" ne nese dlje od Mahniča in Hojsa. Plin bo prepovedan, ker ga moramo uvažat. In ko cena zraste - država ...prikaži več pomagaj. Moja elektrika pride iz brezogljičnih virov. Zate pa ne vem.

    • popokatopetl 10:23 18.april 2024.

      Oneh, razlika za dobavitelja je pač to da elektrika iz sonca je kadar in kolikor sije. Čeprav je vreme mogoče napovedovat, je vseeno tu lahko 10% odstopanja, ki ga je treba potem z nečim pokrit. Pokriva se z več nivoji ...prikaži več regulacije in na trgu, kar pa ni zastonj. Včasih je bilo SE malo in tega ni bilo problem pokrivat z obstoječimi jezovi HE. Zdaj pa ni več tako in bo dobavitelj ki ima v "portfelju" velik delež SE moral poskrbet za to. Nič čudnega, le to ni fer da ni predvideno prehodno obdobje.

    • oneh 12:31 18.april 2024.

      Elektrike iz SE je ob konicah (med 12 in 14 uro) največ 10%. V ostlih delih dneva jo je ustrezno manj. 10% napaka pri napovedi proizvodnje iz SE torej pomeni 1% vse energije v omrežju. Misliš, da lahko kdorkoli napove ...prikaži več porabo za več kot 1% natančno za naslednji dan, da bi le proizvodnja iz SE bila problem? Pa vsakdo bi zagotovo nekaj vzel, če bi za to moral le malce pojamrat pol bi mu pa le letelo v žepe. Saj obstajajo večje jahte in lepše vile ob morju... pa levaki- a še plešete?

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.