Med zaseženim premoženjem je 43 podjetij za pridobivanje energije iz vetra in sonca, 98 posesti oz. nepremičnin in 66 bančnih računov.
Kot je ob tej priložnosti za italijansko televizijo Sky TG24 pojasnil prvi mož italijanske protimafijske agencije Arturo de Felice, je pranje denarja v energetskem sektorju zlahka izvedljivo. Poslovanje v sivem območju je tako Nicastriju omogočilo skozi leta vzpostaviti močan posel, je dodal.
57-letni Nicastri, ki si je zaradi ugleda v dejavnosti obnovljive energije prislužil vzdevek Gospodar vetra, je trenutno pogojno na prostosti, a med preiskavo ne sme zapustiti svojega mesta Alcamo na zahodu Sicilije. Glede na sporočila, ki jih je policija našla ob aretaciji dveh mafijskih šefov, ima številne kontakte z visokimi mafijskimi osebnostmi.
V protimafijski agenciji ga denimo povezujejo tudi z Matteom Messino Denarom, ubežnikom, ki velja za botra sicilijanske mafije. Zaseg premoženja naj bi pomembno posegel tudi v ekonomsko moč tega mafijca.
"Zelena" mafija
Mafija se je sicer v Italiji uspešno vključila prav v sektor obnovljive energije, saj je država na tem področju nekoč zagotavljala bogate subvencije, pravega nadzora pa ni bilo. Poleg tega je na jugu, kjer je mafija najbolj prisotna, veliko primernih lokacij za to dejavnost.
Iz Wikipedie:In September 2010, police seized a record amount of assets worth 1.5 bn euros (USD 2 billion) from a Sicilian businessman Vito Nicastri accused of working with Messina Denaro. He had invested in wind and solar energy… ...prikaži več sources..Sep 2010?
Čakam, da se kaj podobnega zgodi v Sloveniji.Tle dobiš 14 mesecev in 10.000 eur.Pa tak znesek lahko plača skoraj vsak delavec, ne pa baba, ki je pokradla in zapravila par sto mio eur.