207 ogledov

Barça s hat-trickom Lewandowskega do preobrata proti desetim netopirjem

Barcelona Monjuic Epa Barcelona je slavila po preobratu.
V sklepni tekmi 33. kola španske La Lige so gledalci videli napeto tekmo.

Barcelona je na domačem igrišču porazila Valencio (4:2) in spet skočila na drugo mesto. Prvo je praktično že oddano madridskemu Realu. Valencia se bori za vstop v evropske pokale in drži osmo mesto.

Na stadionu Montjuïc je povedla Barcelona, ko je po podaji Raphinhe sredi polčasa zadel Fermín López. Le pet minut kasneje je po hudi napaki domačega vratarja Marc-Andréja ter Stegna izenačil Hugo Duro. Še pred odmorom so gostje povedli, ko je enajstmetrovko izkoristil Pepelu.

V končnici prvega dela je vratar gostov Giorgi Mamardashvili z roko igral izven kazenskega prostora ter si prislužil rdeči karton.

Barcelona je v drugem polčasu unovčila številčno premoč in s tremi goli Roberta Lewandowskega preobrnila tekmo v svojo korist. Za prvi gol Poljaka v 49. minuti je asistiral İlkay Gündoğan, za drugega v 82. minuti pa Ronald Araújo, tretjega je zabil s prostega strela.